1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15319

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-10, 09:51   Temat: Rak płuc
hopka bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia. ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15319

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-24, 09:26   Temat: Rak płuc
hopka napisał/a:
nie potrafię tego pojąć jak w tak krótkim czasie dochodzi do takiej metamorfozy człowieka
Tak niestety bywa. Faktycznie dobrze byłoby zrobić badanie głowy bo gdyby były przerzuty to sytuacja może się pogarszać jeżeli nie będzie się przeciwdziałać.
hopka napisał/a:
może to i głupie, śmieszne i nieodpowiedzialne, ale na chwilę obecną nie mam możliwości inaczej tego rozwiązać...
Jeżeli tylko tak się da to trzeba tą drogą iść. Doskonale ten strach rozumiem ale tym że się o problemie nie mówi wcale go nie rozwiąże a wręcz przeciwnie - może się szybciej odbić czkawką niż myślimy.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15319

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-15, 18:53   Temat: Rak płuc
Cytat:
ile z reguły potrzeba czasu na to, żeby guz, tak jak w przypadku mojego taty rozwinął się do takiego stopnia?
Tu nie ma reguły. Guzy rosną swoim tempem w zależności od organizmu i stopnia agresywnosci (złośliwości) guza.
Cytat:
czy antybiotyki, które dostawał na zapalenie płuc mogły jakoś agresywnie wpłynąć na potworka?
Nie. Leczenie antybiotykami nie powoduje wzrostu raka. Natomiast fałszywa diagnoza np zapalenie płuc i jego leczenie odwleka w czasie te właściwe i to jest stracony czas jeżeli chodzi o leczenie nowotworu.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-07-15, 18:56 ]
Oj pisałam równo z marzena66, :mrgreen:
  Temat: Rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15319

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-14, 13:50   Temat: Rak płuc
hopka napisał/a:
matko odkąd się dowiedziałam, że tato ma nowotwór, nic już nie jest takie samo, nie wiem co wypada, a co nie, co można robić, a czego nie, czy jak będę żyć w miarę normalnie to będę złą córką?
Napewno nie będziesz. Nawet chyba tak lepiej bo dodaje to otuchy tacie, twoja kondycja psychiczna ma duży wpływ na niego. Niestety na pewne rzeczy - np choroby bliskich - nie mamy wpływu. Możemy pomóc, pytać, być blisko ale to oni muszą walczyć.
hopka napisał/a:
a najgorsze jest to, że nie mogę się przemóc i zadzwonić do domu zapytać co tam słychać, bo to dla mnie zbyt wiele,
Myślę że powinnać dzwonić, całkiem normalnie jak przedtem. Tu musisz trochę wziąść się w karby, niestety ta choroba jest faktem i nie da się jej zamieść pod dywan. Tato też będzie się lepiej czuł jak będzie miał normalny kontakt z tobą i będzie wiedział że może na ciebie liczyć.
hopka napisał/a:
utro planuję pojechać do nich z wizytą, mam nadzieję, że będzie lżej niż ostatnim razem.
Tego ci życzę.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15319

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-13, 14:06   Temat: Rak płuc
hopka napisał/a:
a siostra, która jest upoważniona nie chce pytać, bo tak jak wspominałam wcześniej co ktoś sobie pomyśli i inne ble..ble..ble..
Może spróbuj przekonać siostrę. PET byłby jak najbardziej wskazany jak już to podkreśliła marzena66. Przecież w końcu chodzi tu o tatę o jego chorobę i walkę z nią.
hopka napisał/a:
mam 28 lat, ale wydaje mi się, że każdy bez względu na wiek, źle znosi informacje, że ktoś z bliskich jest nieuleczalnie chory
Tak jest.
hopka napisał/a:
nie pozostało nic innego jak wykorzystać ten czas, który Nam został jak najlepiej.
Dokładnie. Obojętnie jaki będzie finał i jak szybko będziecie mogli ciepło ten czas wspominać.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group